این محصولات گوشی های ساده با حداقل ویژگی هاست. برای مثال می توان به گوشی KX-TS500 اشاره کرد. این تلفن جزء ساده ترین گوشی های طراحی شده تا به امروز است که می توان گفت مناسب افرادی که کمترین نیاز به تلفن دارند و یا تلفن فقط وسیله ای ارتباطی جهت اعلام مطلبی به شخص است و برقراری مکالمه و یا انتقال آن نیز در این تلفن امکان پذیر است که جزء ابتدایی ترین امکانات یک تلفن به حساب می آید. این تلفن مخصوص افرادی مانند سرایدار و یا نگهبان است که از تلفن جهت چک کردن و یا مکالمه ای کوتاه استفاده می کند. از پیشرفته ترین این مدل از محصولات می توان گوشی تلفن KX-TS620 را نام برد که دارای سیستم منشی تلفنی و پیغام است که مزیتی بسیار عالی در این زمینه محصولات است. بلندگوی پیشرفته و کلیدهای میانبر تماسی از دیگر ویژگی های این مدل از محصولات به حساب می آید.

وجود این تلفن ها در مجموعه ها برای برطرف سازی نیاز ارتباطی است که هر فردی با تئجه به سطح دسترسی و میزان تماس ورودی و خروجی که دارد از این تلفن ها استفاده می کند. تلفن انالوگ به دلیل به صرفه بودن از نظر اقتصادی بهترین وسیله های ارتباطی به حساب می آیند هم چنین این تلفن ها در مدل های مختلف طراحی شده است که امکان انتخاب تلفنی با ویژگی های مختلف را به کاربان خود می دهد.

سیستم آنالوگ، امواج و سیگنال را به شکل اولیه و کاملا ابتدایی ارسال و دریافت می کند. به همین دلیل دستگاه هایی که از این فناوری استفاده می کنند از کیفیت جالبی برخوردار نیستند. تلفن های آنالوگ نیز به دلیل پیروی از شرایط و ویژگی های این فناوری ارتباطی دارای قابلیت هایی محدود است. کیفیت صدای نسبتا خود و عدم امکان برنامه ریزی تلفن و مدیریت خطوط شهری از پر زنگ ترین ویژگی های بد این تلفن ها است که برای اصلاح این موارد کمپانی های تولید کننده این محصول برای جایگزین از تلفن دیجیتال استفاده می کنند.برچست ها : ,,